Získat aplikaci Adobe Flash Player

Bleší trh

 Flohmarkt FinsterauPříznivci bleších trhů pozor!

V neděli, 27.července si mohou všichni zájemci postavit stánek bez poplatku ve Freilichtmuseu ve Finsterau. I trpěliví hledači pokladů si mohou náramně užít procházku na čerstvém vzduchu Bavorského lesa. Veškerá prostranství muzea budou samozřejmě také k dispozici.

Číst dál...

Výročí

Zmensenina

Výročí 25 let pádu železné opony 1989 – 2014

 V tomto roce si připomínáme pád železné opony již po dvacáté páté. Právě zde, na česko – bavorské hranici, byl nápor uprchlíků z NDR znatelně cítit. Schirnding, Waidhaus a Furth im Wald se tak staly ohnisky uprchlického hnutí; hraniční přechody a obce na hranici byly doslova převálcovány. Kromě Maďarska mělo na tomto vývoji rozhodující podíl také tehdejší Československo.

Číst dál...

Užijte si nejen boby

sommerrodeln malyNejdelší bobová dráha v Bavorském lese se rozrůstá: Ke dvěma skvělým bobovým drahám  „Bob & Coaster“ s 1.000 metry délky a obratnou jízdou do údolí  a na letní tubingové dráze "Bayerwald-Racer" se přidají hned tři novinky  – proleť se na „Bayerwald-Fox“ přes krajinu plnou zábavy, ukaž svoji  jistou ruku při novém „Bayerwald-Golf“ a otestuj prudkou skluzavku z 20 metrů vysoké rozhledny.

Číst dál...

Dovolená na pomezí tří zemí

grenzschilder-280x165 malyDovolená v bavorském  regionu Passauer Land – to jsou řeky, lesy a termální prameny, které svému regionu u hranic s Rakouskem a Českou republikou dodávají skutečně nezaměnitelný ráz.  Spolu se svými zahraničními „sousedy“ – jižními Čechami a Horním Rakouskem – skýtají nekonečně mnoho možností trávení volného času: třeba na kolech nebo v pořádných pohorkách při toulkách přírodou, kdy si skvěle vychutnáte pohled na zdejší  řeky a lesy, nebo v termálních lázních či při prohlídkách města spojených s poznáváním zdejších hradů, zámků, muzeí a kostelů.

Číst dál...

O prázdninách do jednoho z nejkrásnějších regionů Německa...

wildnis-nationalpark-ferienland-bayerischer-wald-bayerischer-wald-ferienland maly„Jedna vlna zelených lesů za druhou, dokud se ta poslední nedotkne nebe. Pobyt v této krajině patří k nejkrásnějším dnům mého života“ – těmito slovy popsal Adalbert Stifter své prožitky v jednom z nejkrásnějších regionů Německa.

Pro celkový obraz krajiny jsou typické právě četné pahorky a kopce, mezi kterými se třpytí křištálově čistá voda horských potoků.

Číst dál...

Mezinárodní golfový turnaj Pilsen Golf Masters 2014

Golfhriste 3 malyMezinárodní golfový turnaj Pilsen Golf Masters 2014 se letos uskuteční nově v týdnu od 21. července, s hracími dny 25. – 27. července 2014. Na hřišti Golf Parku Plzeň – Dýšina půjde ve třech soutěžních kolech opět o celkovou dotaci 250 000 Eur.

Číst dál...

Oslava narozenin v Bayern parku!

smarris kuchen 001-maly1Když nás navštívíš v den svých narozenin, máš vstup zcela zdarma! A to není všechno...

 

 

Číst dál...

Výstava Skleněné objekty z hlíny vytvořené – do skla foukané

glasskopf malyDne 18. května 2014 byla otevřena výstava Skleněné objekty ve foyer Sklářského muzea ve Frauenau. Díla studentů Západočeské univerzity v Plzni je možné zhlédnout do 13. září 2014.

Číst dál...

Ozdobné sklo v Muzeu skla ve Frauenau

schmuckes glas imageOdkaz sklářského mistra Franze Josefa Ginzela z Jablonce nad  Nisou (1898 – 1960)

Stálá výstava od 1. února 2014

Z někdejšího centra výroby skleněné bižuterie, severočeského Jablonce nad Nisou, pochází množství skleněných perel, náhrdelníků, prstenů, broží a knoflíků, které od 1. února 2014 naleznete v podobě stálé výstavy Muzea skla ve Frauenau.

Číst dál...

(Ne)nechte se zmást na Lesní cestě v korunách stromů v Bavorsku

Na zdejší Stezce optických klamů a v jeskyni iluzí budete mít pocit, jakoby bylo vše „postaveno na hlavu“.

Vše se tady totiž „točí“ kolem smyslových vjemů a optických klamů…

 

Číst dál...