Získat aplikaci Adobe Flash Player

OPEN AIR baletní představení BALET & DIVOČINA

balet NP Sumava kleinNárodní park Šumava a Bavorský Státní Balet Vám 12. a 13. června 2015 vždy od 16:00 a 20:30 přínášejí OPEN AIR baletní představení 

BALET & DIVOČINA.

Jedinečné spojení krásného umění pohybu těla s kulisou divoké přírody, která se nedá připravit v žádném, byť sebekrásnějším a honosnějším divadle.

To je projekt BALET & DIVOČINA, baletní představení nastudované Bavorským státním baletem pod taktovkou jeho ředitele Ivana Lišky, které se odehrává pod širým nebem v lůně přírody.

Předprodej vstupenek v IC Bavorsko-Čechy v Martinské ulici 9 v Plzni a v IC Bavorsko-Čechy v ulici Karla IV. 14 v Českých Budějovicích.

Více informací o baletním představení zde.

 

Plzeň 2015 připravuje velké výstavy

cestmir SuskasNa konci dubna a začátku května začne v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 v západočeské metropoli několik rozsáhlých a prestižních výstavních projektů. Nové centrum na podporu inovací a rozvoje tvůrčího byznysu DEPO2015, které vzniklo z bývalého depa dopravních podniků, se otevře veřejnosti 24. dubna hned třemi z nich. Sochař Čestmír Suška pro tento prostor připravil výstavu RESTART se sedmnácti monumentálními instalacemi z vyřazených nádrží včetně patnáct metrů vysoké rozhledny.

Číst dál...

Hudební most 2015 - hudební spojení v česko-bavorských sousedních regionech

hudebni mostProjekt Centra Bavaria Bohemia (CeBB) a Plzně 2015, o. p. s. konaný v rámci projektu "regio2015", spojí 25 koncertů českých a bavorských muzikantů všech žánrů. Akce se zúčastní především obce a kulturní aktéři, které pojí partnerství a pro které hraje téma hudby v rámci česko-bavorské spolupráce důležitou roli. Hudba, zpěv a tanec přispívá k porozumění mezi sousedy, i přes existující jazykové bariéry.

Číst dál...

Přehled kulturních akcí Plzeňského kraje

Nevíte, kam v Plzeňském kraji zajít za kulturou? My Vám poradíme...

Zde je naše malá ochutnávka:

13. 2. – 10. 5. – Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech – výstavní sál muzea – výstava Smrt číhala za každým rohem – k 70. výročí ukončení II. světové války

3. 3. – 15. 5. – Muzeum Chodska v Domažlicích – velká výstavní místnost – výstava Kouzlo vinutých perlí a korálků

1. 4. – 17. 5. – Muzeum Choska v Domažlicích – malá výstavní místnost – výstava Thank you, boys! Nezapomeneme – k 70. výročí osvobození

6. 5. – 20. 9. – Západočeská galerie v Plzni – Masné krámy – výstava Gottfried Lindauer (1839 – 1926), plzeňský malíř novozélandských Maorů 

To byla jen malá ukázka, vyberte si z našeho seznamu akcí příspěvkových organizací Plzeňského kraje.

Plzeňský kraj má nové reprezentativní prostory v Bavorské Rudě

IMG 2598 5Reprezentatka Plzeňského kraje Simona Fink, zřídila v prostorách galerie Kuns(t)räume grenzenlos v Bavorské Rudě reprezentativní prostory Plzeňského kraje. Tato expozice byla slavnostně otevřena v úterý 31. března 2015 v rámci velikonočního programu za tónů dudácké hudby, krojovaných děvčat s ošatkami plných velikonočních mazanců, jidášů, nádivky, mašlí zdobených beránků, perníčků a pestrobarevných kraslic.

Číst dál...

ČESKÝ KRUMLOV CARD – 1 vstupenka do 4 muzeí

karta vizu 3Chcete vidět to nejlepší z Českého Krumlova a zároveň si krásy města vychutnat podle svého tempa a gusta? Právě to Vám nabízí Český Krumlov Card. Nemusíte spěchat, abyste stihli všechny expozice v jeden den. Na poznávání historie i současnosti města máte 12 měsíců, po které karta platí. A pokud celou nabídku karty nevyčerpáte, můžete ji darovat dál. Navíc s Český Krumlov Card ušetříte 50%, rodiny dokonce 62% z běžného vstupného.

Číst dál...

MYSTERIUM ŠUMAVA - EGON SCHIELE ART CENTRUM, ČESKÝ KRUMLOV

Foto Mysterium Sumava Seidel 3Pět samostatných výstav se zastřešujícím názvem MYSTERIUM ŠUMAVA zastupují klasikové Josef Váchal (1884-1969) a Josef Seidel (1859-1935) se synem Františkem (1908-1997) a tři umělci současní - Karin Pliem (nar. 1963) z Rakouska, Katharina Dietlinger (nar. 1983) z Německa a Ondřej Maleček (nar. 1977) z České republiky.

Číst dál...

Výročí

Zmensenina

Výročí 25 let pádu železné opony 1989 – 2014

 V tomto roce si připomínáme pád železné opony již po dvacáté páté. Právě zde, na česko – bavorské hranici, byl nápor uprchlíků z NDR znatelně cítit. Schirnding, Waidhaus a Furth im Wald se tak staly ohnisky uprchlického hnutí; hraniční přechody a obce na hranici byly doslova převálcovány. Kromě Maďarska mělo na tomto vývoji rozhodující podíl také tehdejší Československo.

Číst dál...

Dovolená na pomezí tří zemí

grenzschilder-280x165 malyDovolená v bavorském  regionu Passauer Land – to jsou řeky, lesy a termální prameny, které svému regionu u hranic s Rakouskem a Českou republikou dodávají skutečně nezaměnitelný ráz.  Spolu se svými zahraničními „sousedy“ – jižními Čechami a Horním Rakouskem – skýtají nekonečně mnoho možností trávení volného času: třeba na kolech nebo v pořádných pohorkách při toulkách přírodou, kdy si skvěle vychutnáte pohled na zdejší  řeky a lesy, nebo v termálních lázních či při prohlídkách města spojených s poznáváním zdejších hradů, zámků, muzeí a kostelů.

Číst dál...

Ozdobné sklo v Muzeu skla ve Frauenau

schmuckes glas imageOdkaz sklářského mistra Franze Josefa Ginzela z Jablonce nad  Nisou (1898 – 1960)

Stálá výstava od 1. února 2014

Z někdejšího centra výroby skleněné bižuterie, severočeského Jablonce nad Nisou, pochází množství skleněných perel, náhrdelníků, prstenů, broží a knoflíků, které od 1. února 2014 naleznete v podobě stálé výstavy Muzea skla ve Frauenau.

Číst dál...

(Ne)nechte se zmást na Lesní cestě v korunách stromů v Bavorsku

Na zdejší Stezce optických klamů a v jeskyni iluzí budete mít pocit, jakoby bylo vše „postaveno na hlavu“.

Vše se tady totiž „točí“ kolem smyslových vjemů a optických klamů…

 

Číst dál...