Získat aplikaci Adobe Flash Player

Advent a Vánoce v Českém Krumlově: 27. 11. 2015 – 6. 1. 2016

CK advent1Advent a Vánoce v Českém Krumlově - to je čas, který vám přinese krásné chvíle klidu, pohody i nádherné kulisy zahalené do bílého roucha. 

Víkendový program v centru města je ideální příležitostí nejen pro setkání místních, ale také možnost k procházce vyzdobeným městem, poslechu koled, ochutnání svařeného vína, punče či návštěvě adventního trhu.

Číst dál...

Přehled kulturních akcí Plzeňského kraje III.

Nevíte, kam v Plzeňském kraji zajít za kulturou? My Vám poradíme...

Zde je naše malá ochutnávka:

21. 9. – 31. 12. – Západočeské muzeum v Plzni – Muzeum loutek – výstava Jaroslav Suchý (Jáša) – loutkář a vynálezce

30. 8. – 31. 10. – Galerie Klatovy/Klenová – Sýpka Klenová – výstava Superhrdinové z východního bloku – výstava 9 komiksů současných mladých umělců na téma hranic, útěků a ilegálních přechodů hranic

To byla jen malá ukázka, více si vyberte z našeho seznamu akcí příspěvkových organizací Plzeňského kraje.

Rembrandt van Rijn v galerii Kuns(t)räume v Bavorské Rudě

Rembrandt SelbstportraitRembrandt van Rijn (1606–1669) je označován za nejvýznamnějšího umělce své doby a stále ještě patří ke světově nejuznávanějším umělcům. Jeho tvorba spadá do období tzv. nizozemského zlatého věku, tedy období politického, hospodářského a uměleckého rozkvětu. Rembrandt byl malíř, kreslíř a tvůrce grafického leptu. Svými inovativními lepty ovlivnil vývoj této techniky tak intenzivně jako málokterý umělec po něm. Galerie Kuns(t)räume dává nahlédnout do fascinujícího světa rozmanitých motivů Rembrandtových leptů. Jsou v nich zpracována témata od krajin, přes žánrové scény až po biblické a mytologické motivy. Právě ve svých portrétech dokázal Rembrandt mistrně zachytit duši člověka, ať už to byl vážený občan Amsterodamu nebo žebrák.

Číst dál...

Programy pro veřejnost

1Správa Národního parku Šumava pro malé i velké návštěvníky Šumavy připravila na letní sezónu 2015 řadu rozmanitých programů pro veřejnost.
Podrobné informace a kompletní přehled všech akcí naleznete na www.npsumava.cz, nebo v Programech pro veřejnost.

Zahradní ateliér Egona Schieleho v Českém Krumlově přístupný veřejnosti

ESA foto 1Přijďte nasát atmosféru zahradního domku na terasách, kde v roce 1911 žil a tvořil dnes světoznámý malíř Egon Schiele (1890-1918)! Přijďte posedět do pracovního prostředí uměleckého apartmá, dejte si kávu na přilehlé terase, prohlédněte si výtvarná díla současných umělců vzniklá v inspirativním prostředí ateliéru „100 let po Schielem".

Číst dál...

Hrad a zámek v Českém Krumlově zpřístupnil Konírnu

Konirna1Zámecký areál v Českém Krumlově nabízí turistům další velké lákadlo. Začátkem července 2015 se na pátém nádvoří otevřela exkluzivní expozice knížecí Konírny. Veřejnost tak poprvé uvidí část unikátní kolekce zápřahových postrojů a historických dopravních prostředků dochovaných ve schwarzenberských sbírkách.

Číst dál...

Zlaté dno řemesel a živností na Českokrumlovsku

banner Cm9. 6. 2015 - 10. 1. 2016

Hlavní výstava sezóny „Zlaté dno řemesel a živností na Českokrumlovsku na přelomu 19. a 20. století" v Regionálním muzeu zavede návštěvníka do prostředí všedního života drobných řemeslníků, živnostníků a obchodníků. Představí cenné dobové dokumenty a fotografie a rovněž mimořádně pestrý a obsáhlý výběr originálních předmětů. Díky nim velice barvitě a trojrozměrně ožije pozapomenutý svět sklářů, mlynářů, hamerníků, kovářů, hrnčířů, pekařů, krejčích či obuvníků. Chybět pochopitelně nebude ani typický regionální produkt, který má na jihu Čech hluboce zakořeněnou tradici - pivo, a s ním neodmyslitelně související obor živnosti - hospoda.

Číst dál...

Výstava "Fórum mladé umění Česká republika-Bavorsko 2015"

Poster Forum junge Kunst web

Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) uskuteční již potřetí výstavu "Fórum mladé umění Česká republika - Bavorsko" v rámci projektu "Kultur ohne Grenzen | Kultura bez hranic - Setkávání Čechy Bavorsko", který je finančně podpořen Česko-německým fondem budoucnosti. 

Cílem „Fóra mladé umění Česko - Bavorsko“ je dát mladým umělcům možnost prezentovat se, vzájemně se seznámit a upozornit publikum zajímající se o umění na novou uměleckou scénu na obou stranách hranice. Možné žánry jsou: malba, grafika, fotografie, skulptury, video, instalace (bez tematického omezení). Probíhající nebo ukončené studium umění není podmínkou.

Číst dál...

Plzeň 2015 - velké výstavy

cestmir SuskasNas začátku května začao v rámci  Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 v západočeské metropoli několik rozsáhlých a prestižních výstavních projektů. Nové centrum na podporu inovací a rozvoje tvůrčího byznysu DEPO2015, které vzniklo z bývalého depa dopravních podniků, se otevřelo veřejnosti 24. dubna hned třemi z nich. Sochař Čestmír Suška pro tento prostor připravil výstavu RESTART se sedmnácti monumentálními instalacemi z vyřazených nádrží včetně patnáct metrů vysoké rozhledny.

Číst dál...

Hudební most 2015 - hudební spojení v česko-bavorských sousedních regionech

hudebni mostProjekt Centra Bavaria Bohemia (CeBB) a Plzně 2015, o. p. s. konaný v rámci projektu "regio2015", spojí 25 koncertů českých a bavorských muzikantů všech žánrů. Akce se zúčastní především obce a kulturní aktéři, které pojí partnerství a pro které hraje téma hudby v rámci česko-bavorské spolupráce důležitou roli. Hudba, zpěv a tanec přispívá k porozumění mezi sousedy, i přes existující jazykové bariéry.

Číst dál...

Plzeňský kraj má nové reprezentativní prostory v Bavorské Rudě

IMG 2598 5Reprezentatka Plzeňského kraje, Simona Fink, zřídila v prostorách galerie Kuns(t)räume grenzenlos v Bavorské Rudě reprezentativní prostory Plzeňského kraje. Tato expozice byla slavnostně otevřena v úterý 31. března 2015 v rámci velikonočního programu za tónů dudácké hudby, krojovaných děvčat s ošatkami plných velikonočních mazanců, jidášů, nádivky, mašlí zdobených beránků, perníčků a pestrobarevných kraslic.

Číst dál...

ČESKÝ KRUMLOV CARD – 1 vstupenka do 4 muzeí

karta vizu 3Chcete vidět to nejlepší z Českého Krumlova a zároveň si krásy města vychutnat podle svého tempa a gusta? Právě to Vám nabízí Český Krumlov Card. Nemusíte spěchat, abyste stihli všechny expozice v jeden den. Na poznávání historie i současnosti města máte 12 měsíců, po které karta platí. A pokud celou nabídku karty nevyčerpáte, můžete ji darovat dál. Navíc s Český Krumlov Card ušetříte 50%, rodiny dokonce 62% z běžného vstupného.

Číst dál...

MYSTERIUM ŠUMAVA - EGON SCHIELE ART CENTRUM, ČESKÝ KRUMLOV

Foto Mysterium Sumava Seidel 3Pět samostatných výstav se zastřešujícím názvem MYSTERIUM ŠUMAVA zastupují klasikové Josef Váchal (1884-1969) a Josef Seidel (1859-1935) se synem Františkem (1908-1997) a tři umělci současní - Karin Pliem (nar. 1963) z Rakouska, Katharina Dietlinger (nar. 1983) z Německa a Ondřej Maleček (nar. 1977) z České republiky.

Číst dál...

Dovolená na pomezí tří zemí

grenzschilder-280x165 malyDovolená v bavorském  regionu Passauer Land – to jsou řeky, lesy a termální prameny, které svému regionu u hranic s Rakouskem a Českou republikou dodávají skutečně nezaměnitelný ráz.  Spolu se svými zahraničními „sousedy“ – jižními Čechami a Horním Rakouskem – skýtají nekonečně mnoho možností trávení volného času: třeba na kolech nebo v pořádných pohorkách při toulkách přírodou, kdy si skvěle vychutnáte pohled na zdejší  řeky a lesy, nebo v termálních lázních či při prohlídkách města spojených s poznáváním zdejších hradů, zámků, muzeí a kostelů.

Číst dál...

Ozdobné sklo v Muzeu skla ve Frauenau

schmuckes glas imageOdkaz sklářského mistra Franze Josefa Ginzela z Jablonce nad  Nisou (1898 – 1960)

Stálá výstava od 1. února 2014

Z někdejšího centra výroby skleněné bižuterie, severočeského Jablonce nad Nisou, pochází množství skleněných perel, náhrdelníků, prstenů, broží a knoflíků, které od 1. února 2014 naleznete v podobě stálé výstavy Muzea skla ve Frauenau.

Číst dál...