Získat aplikaci Adobe Flash Player

O Velikonocích na Velký Javor

od pátku 18. dubna do neděle 27. dubna je v provozu lanovka a restaurace na Velkém Javoru. Přijďte se pokochat výhledem a užít si Velikonoce v přírodě.

Číst dál...

Westernové městečko Pullman City otevírá své brány do nové sezóny

PullmanCity HistoryShow2 800 malyDalší sezóna ve westernovém městečku Pullman City v dolnobavorské obci Eging am See začíná v pátek 11. dubna live koncertem skupiny Music Road Pilots. V sobotu 12. dubna v 15,00 hod. proběhne slavnostní zahájení sezóny za účasti vedení městečka a čestných hostů a od 15,30 hod. bude uvedena první American History Show v tomto roce. Speciální host tohoto představení, skupina Psito Oyate, vystoupí se svojí indiánskou show.

Návštěvníci se rovněž mohou těšit na kovbojskou Western Show, dětské animace či večerní koncert skupiny Rock’n’Rodeo od 20,30 hod. Trapeři a indiáni si již tradičně otevřou tržiště s nefalšovanými indiánskými pokrývkami. V sobotu a neděli pak proběhne první taneční workshop line dance.

 

Číst dál...

Dům módy Schötz Stenzer

Hattric-138x108Nabídka nové jarní módy v obchodním domě Schötz-Stenzer v Deggendorfu a v Zwieslu:

Deggendorf, Luitpoldplatz 8, po - pá 9 - 19 hod, so 9 - 18 hod

Zwiesel, Stadtplatz 13, po - pá 9 - 18 hod, so 9 - 16 hod

 

Velká laserová show a superohňostroj nad Johannesbadem

Johannesbad ohnostroj maly

Stejně jako v loňském roce i letos, konkrétně v sobotu 31. května a 2. srpna 2014 ve 21:40 hod.,  se na nebi přímo nad termálními lázněmi Johannesbad rozzáří velkolepý ohňostroj. Součástí této jedinečné světelné přehlídky, která potrvá 15 minut, bude i velká XXL laserová show.

 

 

 

Číst dál...

Bayern Park zahájí sezónu 2014 se čtyřmi zcela novými atrakcemi!

bayern park logo cz malyV letošním roce se brány Bayern Parku otevřou                 12. dubna. K dispozici je více než 80 skvělých atrakcí      pro děti i dospělé, umístěných v krásném prostředí s parkovou úpravou. Na své si zde přijdou návštěvníci všech věkových kategorií, Bayern Park je ideálním tipem pro rodinný výlet.

Číst dál...

Zahájení nové sezóny v obchodním domě Modehaus Garhammer!

Nenechte si ujít skvělé nákupní akce nadcházející sezóny v Modehaus Garhammer ve Waldkirchenu!

Více info: www.garhammer.de

Garhammer saisonstart-maly

Ozdobné sklo v Muzeu skla ve Frauenau

schmuckes glas imageOdkaz sklářského mistra Franze Josefa Ginzela z Jablonce nad  Nisou (1898 – 1960)

Stálá výstava od 1. února 2014

Z někdejšího centra výroby skleněné bižuterie, severočeského Jablonce nad Nisou, pochází množství skleněných perel, náhrdelníků, prstenů, broží a knoflíků, které od 1. února 2014 naleznete v podobě stálé výstavy Muzea skla ve Frauenau.

Číst dál...

Bavorský les na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu GO a Regiontour 2014 v Brně

  Největší veletrhy cestovního ruchu v České republice zaměřené na regiony – GO a Regiontour – se letos v Brně konaly od 16. do 19. ledna. Zúčastnilo se jich 686 vystavujících firem z 18 zemí na čisté výstavní ploše téměř 10 000 m2. Turistický region Bavorský les a Šumava – Zelená střecha Evropy zde byl představen opět v rámci velkolepé expozice Plzeňského kraje. Česko-německý projekt prezentuje turistické možnosti v centrální části Šumavy s přesahem do Bavorského lesa. Konkrétní produktové balíčky zde prezentovali zástupci Informačního centra Bavorský les – Šumava.

Číst dál...

Salvador Dalí – výstava v Bayerisch Eisensteinu prodloužena do 3.4.2014

 

V  galerii umění Kuns(t)räume grenzenlos v Bavorské Železné Rudě (Bayerisch Eisenstein) se  od 1. prosince 2013 do 23. března 2014 koná mimořádná výstava "Salvador Dalí – jeho mistrovská grafická díla". Pro velký úspěch prodloužena do 3. dubna 2014!

 

Číst dál...

(Ne)nechte se zmást na Lesní cestě v korunách stromů v Bavorsku

Na zdejší Stezce optických klamů a v jeskyni iluzí budete mít pocit, jakoby bylo vše „postaveno na hlavu“.

Vše se tady totiž „točí“ kolem smyslových vjemů a optických klamů…

 

Číst dál...