Získat aplikaci Adobe Flash Player

Prodejní neděle s jarním trhem v Pasově - 12. dubna 2015

Dne 12. dubna 2015 proběhne v bavorském městě Pasov od 12 hod do 17 hod prodejní neděle. Nebude chybět ani jarní trh s pestrou nabídkou zboží.

V tuto neděli bude v ulicích historického centra a na pěších zónách otevřeno více než 500 obchodů – od malých speciálek až po atraktivní  nákupní centra.

Mimoto bude společností „City Marketing Passau“ zorganizován i trh s pestrým sortimentem. Ve více než 30 stáncích najdete nejen ručně vyráběné umělecké předměty a řemeslné výrobky, ale i známé produkty z Bavorska, Čech a Rakouska. V nabídce budou výrobky ze dřeva a proutí, hrnčířské výrobky, vlastnoručně vyráběné šperky, květiny, plstěné zboží, keramika, ale i něco dobrého k snědku.

Číst dál...

Přehled kulturních akcí Plzeňského kraje

Nevíte, kam v Plzeňském kraji zajít za kulturou? My Vám poradíme...

Zde je naše malá ochutnávka:

Do konce února potrvá výstava Čelakovský, Krátký, Pospíchal - obrazy a kresby v Muzeu Šumavy v Sušici, v Rokycanech v Muzeu Dr. Bohuslava Horáka na Vás čeká výstava Anna Franková - odkaz pro současnost ve spolupráci se Židovským muzeem v Praze.

V Plzni pak do 5.4. máte jedinečnou možnost navštívit Západočeskou galerii - Masné krámy, kde se představí výstava Mnichov - zářící metropole umění.

To byla jen malá ukázka, vyberte si z našeho seznamu akcí příspěvkových organizací Plzeňského kraje.

 

CeBB a Plzeňský kraj zvou na výstavu "Nej Plzeňského kraje 2015" v Schönsee

Zveme Vás na výstavu "Nej Plzeňského kraje 2015" v rámci cyklu "Města z Čech" v Centrum Bavaria Bohemia v Schönsee. Výstava bude slavnostně otevřena dne 5.2.2015 v 18 hodin a potrvá do 15.3.2015. Vstup je volný.

Více informací se dozvíte v přiloženém dokumentu:

Centrum Bavaria Bohemia hledá dobrovolníka pro roční EVS

Česko-německém kulturní středisko Centrum Bavaria Bohemia v Schönsee (Horní Falc, Bavorsko) vypsalo výběrové řízení na pozici dobrovolníka v rámci Evropské dobrovolné služby na období červenec 2015 až červen 2016.

Více informací naleznete na http://www.bbkult.net/redaktion/details/14210796794588.html.

Uzávěrka přihlášek je 31. 3. 2015.

Lístky na Chagalla v Plzni ke koupi!

U nás v Informačním centru v Plzni máte možnost nyní zakoupit lístek na jedinečnou výstavu Marka Chagalla, která je k vidění v galerii Kunsträume v Bavorské Rudě do 12.4.2015 a to od středy do neděle od 10:30-17:30 hod. Lístek na tuto výstavu koupíte za 6 EUR na místě nebo u nás v Martinské ulici za 165 Kč.

Chagall1

Číst dál...

Velký Javor v provozu!

Na Velkém Javoru nedaleko Železné Rudy se lyžuje! Sedačkové lanovky jsou od ledna v provozu od 8:30 do 16:30 hod a lyžařské vleky od 8:30 do16:15 hod. Večerní lyžování ve středu a pátek od 18:00 do 21:00 hod na sjezdovkách Sonnehang (Večerní), Dámská a Rodinná.

bild1

Číst dál...

Výročí

Zmensenina

Výročí 25 let pádu železné opony 1989 – 2014

 V tomto roce si připomínáme pád železné opony již po dvacáté páté. Právě zde, na česko – bavorské hranici, byl nápor uprchlíků z NDR znatelně cítit. Schirnding, Waidhaus a Furth im Wald se tak staly ohnisky uprchlického hnutí; hraniční přechody a obce na hranici byly doslova převálcovány. Kromě Maďarska mělo na tomto vývoji rozhodující podíl také tehdejší Československo.

Číst dál...

Dovolená na pomezí tří zemí

grenzschilder-280x165 malyDovolená v bavorském  regionu Passauer Land – to jsou řeky, lesy a termální prameny, které svému regionu u hranic s Rakouskem a Českou republikou dodávají skutečně nezaměnitelný ráz.  Spolu se svými zahraničními „sousedy“ – jižními Čechami a Horním Rakouskem – skýtají nekonečně mnoho možností trávení volného času: třeba na kolech nebo v pořádných pohorkách při toulkách přírodou, kdy si skvěle vychutnáte pohled na zdejší  řeky a lesy, nebo v termálních lázních či při prohlídkách města spojených s poznáváním zdejších hradů, zámků, muzeí a kostelů.

Číst dál...

Ozdobné sklo v Muzeu skla ve Frauenau

schmuckes glas imageOdkaz sklářského mistra Franze Josefa Ginzela z Jablonce nad  Nisou (1898 – 1960)

Stálá výstava od 1. února 2014

Z někdejšího centra výroby skleněné bižuterie, severočeského Jablonce nad Nisou, pochází množství skleněných perel, náhrdelníků, prstenů, broží a knoflíků, které od 1. února 2014 naleznete v podobě stálé výstavy Muzea skla ve Frauenau.

Číst dál...

(Ne)nechte se zmást na Lesní cestě v korunách stromů v Bavorsku

Na zdejší Stezce optických klamů a v jeskyni iluzí budete mít pocit, jakoby bylo vše „postaveno na hlavu“.

Vše se tady totiž „točí“ kolem smyslových vjemů a optických klamů…

 

Číst dál...