Získat aplikaci Adobe Flash Player

Plzeňský kraj má nové reprezentativní prostory v Bavorské Rudě

vystava BR3Reprezentatka Plzeňského kraje Simona Fink, zřídila v prostorách galerie Kuns(t)räume grenzenlos v Bavorské Rudě reprezentativní prostory Plzeňského kraje. Tato expozice byla slavnostně otevřena v úterý 31. března 2015 v rámci velikonočního programu za tónů dudácké hudby, krojovaných děvčat s ošatkami plných velikonočních mazanců, jidášů, nádivky, mašlí zdobených beránků, perníčků a pestrobarevných kraslic.

Číst dál...

ČESKÝ KRUMLOV CARD – 1 vstupenka do 4 muzeí

karta vizu 3Chcete vidět to nejlepší z Českého Krumlova a zároveň si krásy města vychutnat podle svého tempa a gusta? Právě to Vám nabízí Český Krumlov Card. Nemusíte spěchat, abyste stihli všechny expozice v jeden den. Na poznávání historie i současnosti města máte 12 měsíců, po které karta platí. A pokud celou nabídku karty nevyčerpáte, můžete ji darovat dál. Navíc s Český Krumlov Card ušetříte 50%, rodiny dokonce 62% z běžného vstupného.

Číst dál...

MYSTERIUM ŠUMAVA - EGON SCHIELE ART CENTRUM, ČESKÝ KRUMLOV

Foto Mysterium Sumava Seidel 3Pět samostatných výstav se zastřešujícím názvem MYSTERIUM ŠUMAVA zastupují klasikové Josef Váchal (1884-1969) a Josef Seidel (1859-1935) se synem Františkem (1908-1997) a tři umělci současní - Karin Pliem (nar. 1963) z Rakouska, Katharina Dietlinger (nar. 1983) z Německa a Ondřej Maleček (nar. 1977) z České republiky.

Číst dál...

Otevřete si Plzeň, Evropské hlavní město kultury

plzenSezóna nového cirkusu se zahraničními soubory a domácími premiérami, unikátní výstava tajuplných maorských portrétů plzeňského malíře Gottfrieda Lindauera, hostování mistrů současného baletu - bratří Bubeníčků, výstava současného designu či rodinných fotografií v industriálním areálu DEPO2015, oživení barokních památek Plzeňského kraje dobovou hudbou, divadlem, ohňostroji i gastronomií, otevření restaurovaných Loosových interiérů, průvodce po skrytých příbězích obyvatel města Plzně, výstavy připomínající dílo Ladislava Sutnara, velkolepé Slavnosti svobody s koncertem americké legendy Lynyrd Skynyrd, hostování souboru choreografky Sashi Waltz v rámci festivalu Tanec Praha v Plzni, umění ve veřejném prostoru, “vyšperkované” tradiční festivaly jako Smetanovské dny, Finále, Divadlo či Živá ulice... to je jen malý výběr z několika set akcí, které letos čekají na obyvatele a návštěvníky Plzně a okolí v rámci projektu Evropské hlavní město kultury.

Číst dál...

Přehled kulturních akcí Plzeňského kraje

Nevíte, kam v Plzeňském kraji zajít za kulturou? My Vám poradíme...

Zde je naše malá ochutnávka:

Do konce února potrvá výstava Čelakovský, Krátký, Pospíchal - obrazy a kresby v Muzeu Šumavy v Sušici, v Rokycanech v Muzeu Dr. Bohuslava Horáka na Vás čeká výstava Anna Franková - odkaz pro současnost ve spolupráci se Židovským muzeem v Praze.

V Plzni pak do 5.4. máte jedinečnou možnost navštívit Západočeskou galerii - Masné krámy, kde se představí výstava Mnichov - zářící metropole umění.

To byla jen malá ukázka, vyberte si z našeho seznamu akcí příspěvkových organizací Plzeňského kraje.

 

Výročí

Zmensenina

Výročí 25 let pádu železné opony 1989 – 2014

 V tomto roce si připomínáme pád železné opony již po dvacáté páté. Právě zde, na česko – bavorské hranici, byl nápor uprchlíků z NDR znatelně cítit. Schirnding, Waidhaus a Furth im Wald se tak staly ohnisky uprchlického hnutí; hraniční přechody a obce na hranici byly doslova převálcovány. Kromě Maďarska mělo na tomto vývoji rozhodující podíl také tehdejší Československo.

Číst dál...

Dovolená na pomezí tří zemí

grenzschilder-280x165 malyDovolená v bavorském  regionu Passauer Land – to jsou řeky, lesy a termální prameny, které svému regionu u hranic s Rakouskem a Českou republikou dodávají skutečně nezaměnitelný ráz.  Spolu se svými zahraničními „sousedy“ – jižními Čechami a Horním Rakouskem – skýtají nekonečně mnoho možností trávení volného času: třeba na kolech nebo v pořádných pohorkách při toulkách přírodou, kdy si skvěle vychutnáte pohled na zdejší  řeky a lesy, nebo v termálních lázních či při prohlídkách města spojených s poznáváním zdejších hradů, zámků, muzeí a kostelů.

Číst dál...

Ozdobné sklo v Muzeu skla ve Frauenau

schmuckes glas imageOdkaz sklářského mistra Franze Josefa Ginzela z Jablonce nad  Nisou (1898 – 1960)

Stálá výstava od 1. února 2014

Z někdejšího centra výroby skleněné bižuterie, severočeského Jablonce nad Nisou, pochází množství skleněných perel, náhrdelníků, prstenů, broží a knoflíků, které od 1. února 2014 naleznete v podobě stálé výstavy Muzea skla ve Frauenau.

Číst dál...

(Ne)nechte se zmást na Lesní cestě v korunách stromů v Bavorsku

Na zdejší Stezce optických klamů a v jeskyni iluzí budete mít pocit, jakoby bylo vše „postaveno na hlavu“.

Vše se tady totiž „točí“ kolem smyslových vjemů a optických klamů…

 

Číst dál...