Získat aplikaci Adobe Flash Player

Přehled kulturních akcí Plzeňského kraje III.

Nevíte, kam v Plzeňském kraji zajít za kulturou? My Vám poradíme...

Zde je naše malá ochutnávka:

21. 9. – 31. 12. – Západočeské muzeum v Plzni – Muzeum loutek – výstava Jaroslav Suchý (Jáša) – loutkář a vynálezce

30. 8. – 31. 10. – Galerie Klatovy/Klenová – Sýpka Klenová – výstava Superhrdinové z východního bloku – výstava 9 komiksů současných mladých umělců na téma hranic, útěků a ilegálních přechodů hranic

To byla jen malá ukázka, více si vyberte z našeho seznamu akcí příspěvkových organizací Plzeňského kraje.

Programy pro veřejnost

1Správa Národního parku Šumava pro malé i velké návštěvníky Šumavy připravila na letní sezónu 2015 řadu rozmanitých programů pro veřejnost.
Podrobné informace a kompletní přehled všech akcí naleznete na www.npsumava.cz, nebo v Programech pro veřejnost.

Veletrh cestovního ruchu ITEP 2015 v Plzni

ITEP logoZveme Vás k návštěvě mezinárodního veletrhu cestovního ruchu  ITEP, který se koná v Plzni od 24.9. do 26. 9. v hale TJ Lokomotiva.

Číst dál...

Zahradní ateliér Egona Schieleho v Českém Krumlově přístupný veřejnosti

ESA foto 1Přijďte nasát atmosféru zahradního domku na terasách, kde v roce 1911 žil a tvořil dnes světoznámý malíř Egon Schiele (1890-1918)! Přijďte posedět do pracovního prostředí uměleckého apartmá, dejte si kávu na přilehlé terase, prohlédněte si výtvarná díla současných umělců vzniklá v inspirativním prostředí ateliéru „100 let po Schielem".

Číst dál...

Hrad a zámek v Českém Krumlově zpřístupnil Konírnu

Konirna1Zámecký areál v Českém Krumlově nabízí turistům další velké lákadlo. Začátkem července 2015 se na pátém nádvoří otevřela exkluzivní expozice knížecí Konírny. Veřejnost tak poprvé uvidí část unikátní kolekce zápřahových postrojů a historických dopravních prostředků dochovaných ve schwarzenberských sbírkách.

Číst dál...

Zlaté dno řemesel a živností na Českokrumlovsku

banner Cm9. 6. 2015 - 10. 1. 2016

Hlavní výstava sezóny „Zlaté dno řemesel a živností na Českokrumlovsku na přelomu 19. a 20. století" v Regionálním muzeu zavede návštěvníka do prostředí všedního života drobných řemeslníků, živnostníků a obchodníků. Představí cenné dobové dokumenty a fotografie a rovněž mimořádně pestrý a obsáhlý výběr originálních předmětů. Díky nim velice barvitě a trojrozměrně ožije pozapomenutý svět sklářů, mlynářů, hamerníků, kovářů, hrnčířů, pekařů, krejčích či obuvníků. Chybět pochopitelně nebude ani typický regionální produkt, který má na jihu Čech hluboce zakořeněnou tradici - pivo, a s ním neodmyslitelně související obor živnosti - hospoda.

Číst dál...

Výstava "Fórum mladé umění Česká republika-Bavorsko 2015"

Poster Forum junge Kunst web

Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) uskuteční již potřetí výstavu "Fórum mladé umění Česká republika - Bavorsko" v rámci projektu "Kultur ohne Grenzen | Kultura bez hranic - Setkávání Čechy Bavorsko", který je finančně podpořen Česko-německým fondem budoucnosti. 

Cílem „Fóra mladé umění Česko - Bavorsko“ je dát mladým umělcům možnost prezentovat se, vzájemně se seznámit a upozornit publikum zajímající se o umění na novou uměleckou scénu na obou stranách hranice. Možné žánry jsou: malba, grafika, fotografie, skulptury, video, instalace (bez tematického omezení). Probíhající nebo ukončené studium umění není podmínkou.

Číst dál...

Plzeň 2015 - velké výstavy

cestmir SuskasNas začátku května začao v rámci  Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 v západočeské metropoli několik rozsáhlých a prestižních výstavních projektů. Nové centrum na podporu inovací a rozvoje tvůrčího byznysu DEPO2015, které vzniklo z bývalého depa dopravních podniků, se otevřelo veřejnosti 24. dubna hned třemi z nich. Sochař Čestmír Suška pro tento prostor připravil výstavu RESTART se sedmnácti monumentálními instalacemi z vyřazených nádrží včetně patnáct metrů vysoké rozhledny.

Číst dál...

Hudební most 2015 - hudební spojení v česko-bavorských sousedních regionech

hudebni mostProjekt Centra Bavaria Bohemia (CeBB) a Plzně 2015, o. p. s. konaný v rámci projektu "regio2015", spojí 25 koncertů českých a bavorských muzikantů všech žánrů. Akce se zúčastní především obce a kulturní aktéři, které pojí partnerství a pro které hraje téma hudby v rámci česko-bavorské spolupráce důležitou roli. Hudba, zpěv a tanec přispívá k porozumění mezi sousedy, i přes existující jazykové bariéry.

Číst dál...

Plzeňský kraj má nové reprezentativní prostory v Bavorské Rudě

IMG 2598 5Reprezentatka Plzeňského kraje, Simona Fink, zřídila v prostorách galerie Kuns(t)räume grenzenlos v Bavorské Rudě reprezentativní prostory Plzeňského kraje. Tato expozice byla slavnostně otevřena v úterý 31. března 2015 v rámci velikonočního programu za tónů dudácké hudby, krojovaných děvčat s ošatkami plných velikonočních mazanců, jidášů, nádivky, mašlí zdobených beránků, perníčků a pestrobarevných kraslic.

Číst dál...

ČESKÝ KRUMLOV CARD – 1 vstupenka do 4 muzeí

karta vizu 3Chcete vidět to nejlepší z Českého Krumlova a zároveň si krásy města vychutnat podle svého tempa a gusta? Právě to Vám nabízí Český Krumlov Card. Nemusíte spěchat, abyste stihli všechny expozice v jeden den. Na poznávání historie i současnosti města máte 12 měsíců, po které karta platí. A pokud celou nabídku karty nevyčerpáte, můžete ji darovat dál. Navíc s Český Krumlov Card ušetříte 50%, rodiny dokonce 62% z běžného vstupného.

Číst dál...

MYSTERIUM ŠUMAVA - EGON SCHIELE ART CENTRUM, ČESKÝ KRUMLOV

Foto Mysterium Sumava Seidel 3Pět samostatných výstav se zastřešujícím názvem MYSTERIUM ŠUMAVA zastupují klasikové Josef Váchal (1884-1969) a Josef Seidel (1859-1935) se synem Františkem (1908-1997) a tři umělci současní - Karin Pliem (nar. 1963) z Rakouska, Katharina Dietlinger (nar. 1983) z Německa a Ondřej Maleček (nar. 1977) z České republiky.

Číst dál...

Dovolená na pomezí tří zemí

grenzschilder-280x165 malyDovolená v bavorském  regionu Passauer Land – to jsou řeky, lesy a termální prameny, které svému regionu u hranic s Rakouskem a Českou republikou dodávají skutečně nezaměnitelný ráz.  Spolu se svými zahraničními „sousedy“ – jižními Čechami a Horním Rakouskem – skýtají nekonečně mnoho možností trávení volného času: třeba na kolech nebo v pořádných pohorkách při toulkách přírodou, kdy si skvěle vychutnáte pohled na zdejší  řeky a lesy, nebo v termálních lázních či při prohlídkách města spojených s poznáváním zdejších hradů, zámků, muzeí a kostelů.

Číst dál...

Ozdobné sklo v Muzeu skla ve Frauenau

schmuckes glas imageOdkaz sklářského mistra Franze Josefa Ginzela z Jablonce nad  Nisou (1898 – 1960)

Stálá výstava od 1. února 2014

Z někdejšího centra výroby skleněné bižuterie, severočeského Jablonce nad Nisou, pochází množství skleněných perel, náhrdelníků, prstenů, broží a knoflíků, které od 1. února 2014 naleznete v podobě stálé výstavy Muzea skla ve Frauenau.

Číst dál...