Získat aplikaci Adobe Flash Player

Festival komorní hudby zahajuje velkolepou Barokní nocí

CK WEbJiž 29. ročník nejstaršího hudebního festivalu v Českém Krumlově začíná tradičně Barokní nocí (26. 6. a 27. 6.) s rejem masek, zpěvy, tanci, stylovou hostinou, zámkem a barokními zahradami ve světle svíček. Vrcholem celé noci bude opera v zámeckém barokním divadle - Wenzel Müller: „Sestry z Prahy“.

Číst dál...

Zlaté dno řemesel a živností na Českokrumlovsku

banner Cm9. 6. 2015 - 10. 1. 2016

Hlavní výstava sezóny „Zlaté dno řemesel a živností na Českokrumlovsku na přelomu 19. a 20. století" v Regionálním muzeu zavede návštěvníka do prostředí všedního života drobných řemeslníků, živnostníků a obchodníků. Představí cenné dobové dokumenty a fotografie a rovněž mimořádně pestrý a obsáhlý výběr originálních předmětů. Díky nim velice barvitě a trojrozměrně ožije pozapomenutý svět sklářů, mlynářů, hamerníků, kovářů, hrnčířů, pekařů, krejčích či obuvníků. Chybět pochopitelně nebude ani typický regionální produkt, který má na jihu Čech hluboce zakořeněnou tradici - pivo, a s ním neodmyslitelně související obor živnosti - hospoda.

Číst dál...

Výstava "Fórum mladé umění Česká republika-Bavorsko 2015"

Poster Forum junge Kunst web

Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) uskuteční již potřetí výstavu "Fórum mladé umění Česká republika - Bavorsko" v rámci projektu "Kultur ohne Grenzen | Kultura bez hranic - Setkávání Čechy Bavorsko", který je finančně podpořen Česko-německým fondem budoucnosti. 

Cílem „Fóra mladé umění Česko - Bavorsko“ je poskytnout mladým umělcům veřejné prezentační fórum, vzájemně se seznámi a upozornit publikum zajímající se o umění na novou uměleckou scénu na obou stranách hranice. Možné žánry jsou: malba, grafika, fotografie, skulptury, video, instalace (bez tematického omezení). Probíhající nebo ukončené studium umění není podmínkou.

Číst dál...

ČESKÝ KRUMLOV CARD – BONUS NA ČERVEN 2015: ZÁMECKÁ KOVÁRNA

kovari web

V měsíci červnu mohou držitelé Český Krumlov Card kromě stávajících muzeí a galerií (Egon Schiele Art Centrum, Regionální muzeum Český Krumlov, Museum Fotoateliér Seidel a Hradní muzeum se zámeckou věží) bezplatně navštívit nově zpřístupněnou Zámeckou kovárnu.

 Tato doslova „žhavá“ novinka v areálu zámku byla zpřístupněna od letošního května na I. zámeckém nádvoří. V zámecké kovárně z roku 1654 si zájemci přijdou na své nejen díky vystaveným exponátům, ale uvidí v akci i samotného mistra kováře a mohou si i vlastnoručně vykovat drobné předměty.

Číst dál...

Červnová mozaika zážitků v Českém Krumlově

ART ROOM no55 haluskova sirka webPrvním z kamínků červnové nabídky zážitků bude relativní  novinka - Open Air Foto Festival. Jeho druhý ročníkproběhne o víkendu 5. 6. – 7. 6.  Open Air Foto Festival je svátkem fotografie, opravdovým festivalem, kdy po celý víkend neodloží účastníci fotoaparát ze svých rukou. Je to „jediný festival, kde si „zafotí skutečně každý“.  Ať začátečník, hobby nebo profi fotograf, neomezené fotografické příležitostičekají na všechny v úchvatném Českém Krumlově. Jsou připravena setkáníse zajímavými osobnostmi z ČR a zahraničí, bude možno si vyzkoušet zázraky techniky a odkoukat triky od profesionálů. Inspirativní výstavy, mezinárodní setkání fotoklubů, workshopy afotogenické příběhy od street art až po akt – to vše pouze tento víkend. 

Číst dál...

Plzeň 2015 připravuje velké výstavy

cestmir SuskasNa konci dubna a začátku května začne v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 v západočeské metropoli několik rozsáhlých a prestižních výstavních projektů. Nové centrum na podporu inovací a rozvoje tvůrčího byznysu DEPO2015, které vzniklo z bývalého depa dopravních podniků, se otevře veřejnosti 24. dubna hned třemi z nich. Sochař Čestmír Suška pro tento prostor připravil výstavu RESTART se sedmnácti monumentálními instalacemi z vyřazených nádrží včetně patnáct metrů vysoké rozhledny.

Číst dál...

Hudební most 2015 - hudební spojení v česko-bavorských sousedních regionech

hudebni mostProjekt Centra Bavaria Bohemia (CeBB) a Plzně 2015, o. p. s. konaný v rámci projektu "regio2015", spojí 25 koncertů českých a bavorských muzikantů všech žánrů. Akce se zúčastní především obce a kulturní aktéři, které pojí partnerství a pro které hraje téma hudby v rámci česko-bavorské spolupráce důležitou roli. Hudba, zpěv a tanec přispívá k porozumění mezi sousedy, i přes existující jazykové bariéry.

Číst dál...

Plzeňský kraj má nové reprezentativní prostory v Bavorské Rudě

IMG 2598 5Reprezentatka Plzeňského kraje Simona Fink, zřídila v prostorách galerie Kuns(t)räume grenzenlos v Bavorské Rudě reprezentativní prostory Plzeňského kraje. Tato expozice byla slavnostně otevřena v úterý 31. března 2015 v rámci velikonočního programu za tónů dudácké hudby, krojovaných děvčat s ošatkami plných velikonočních mazanců, jidášů, nádivky, mašlí zdobených beránků, perníčků a pestrobarevných kraslic.

Číst dál...

ČESKÝ KRUMLOV CARD – 1 vstupenka do 4 muzeí

karta vizu 3Chcete vidět to nejlepší z Českého Krumlova a zároveň si krásy města vychutnat podle svého tempa a gusta? Právě to Vám nabízí Český Krumlov Card. Nemusíte spěchat, abyste stihli všechny expozice v jeden den. Na poznávání historie i současnosti města máte 12 měsíců, po které karta platí. A pokud celou nabídku karty nevyčerpáte, můžete ji darovat dál. Navíc s Český Krumlov Card ušetříte 50%, rodiny dokonce 62% z běžného vstupného.

Číst dál...

MYSTERIUM ŠUMAVA - EGON SCHIELE ART CENTRUM, ČESKÝ KRUMLOV

Foto Mysterium Sumava Seidel 3Pět samostatných výstav se zastřešujícím názvem MYSTERIUM ŠUMAVA zastupují klasikové Josef Váchal (1884-1969) a Josef Seidel (1859-1935) se synem Františkem (1908-1997) a tři umělci současní - Karin Pliem (nar. 1963) z Rakouska, Katharina Dietlinger (nar. 1983) z Německa a Ondřej Maleček (nar. 1977) z České republiky.

Číst dál...

Dovolená na pomezí tří zemí

grenzschilder-280x165 malyDovolená v bavorském  regionu Passauer Land – to jsou řeky, lesy a termální prameny, které svému regionu u hranic s Rakouskem a Českou republikou dodávají skutečně nezaměnitelný ráz.  Spolu se svými zahraničními „sousedy“ – jižními Čechami a Horním Rakouskem – skýtají nekonečně mnoho možností trávení volného času: třeba na kolech nebo v pořádných pohorkách při toulkách přírodou, kdy si skvěle vychutnáte pohled na zdejší  řeky a lesy, nebo v termálních lázních či při prohlídkách města spojených s poznáváním zdejších hradů, zámků, muzeí a kostelů.

Číst dál...

Ozdobné sklo v Muzeu skla ve Frauenau

schmuckes glas imageOdkaz sklářského mistra Franze Josefa Ginzela z Jablonce nad  Nisou (1898 – 1960)

Stálá výstava od 1. února 2014

Z někdejšího centra výroby skleněné bižuterie, severočeského Jablonce nad Nisou, pochází množství skleněných perel, náhrdelníků, prstenů, broží a knoflíků, které od 1. února 2014 naleznete v podobě stálé výstavy Muzea skla ve Frauenau.

Číst dál...